Big Band fest - Radio Viva

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

ŽIVOT V MESTE > BRATISLAVA PODUJATIA
Big Band fest

V nedeľu 9. júla sa v bratislavskom Ružinove uskutoční prvý ročník festivalu big bandov. V rámci Big band festu Mestská časť Bratislava-Ružinov a Cultus Ružinov Vás srdečne pozývajú na prvý ročník jedinečného festivalu big bandov, ktorý sa uskutoční v nedeľu 9. júla od 15.30 h v amfiteátri pri Štrkoveckom jazere.
V rámci večera sa publiku okrem iných predstavia svetoznáme big bandy ako Dixie Kings of Hungary /HU/, Rozhlasový Big Band Gustava Broma /SK+CZ/. Hviezdou a špeciálnym hosťom večera bude americká diva soulu a vokalistka Michaela Jacksona Deidra Jones /USA/.
Program:
15:30 ZVOLENSKÝ BIG BAND /SK/
17:00 SWINGLESS JAZZ ENSEMBLE /SK/
18:30 DIXIE KINGS OF HUNGARY /HU/
20:00 DEIDRA JONES /USA/ a ROZHLASOVÝ BIG BAND GUSTAVA BROMA /SK+CZ/

DEIDRA JONES /USA/
Špeciálnym hosťom večera bude jednoznačne diva soulu, speváčka a vokalistka Michaela Jacksona, Deidra Jones. Bola finalistkou nemeckej súťaže Das Supertalent, vokalistka formácie Weather Girls a bola predskokankou na koncerte Sira Eltona Johna. Deidra Jones sa podieľala na vystúpeniach množstva veľkých umelcov ako Michael Jackson, Randy Crawford, Lou Bega a pôvodných členov popového dua La Bouche (Melanie Thornton, Lane McCrae). Figurovala v pop tanečnom projekte Tiefschwarz, techno projekte Fauna Flash, ako aj v projekte nemeckej televízie RTL „90 ‘s Pop Years“ s prerábkou šlágru „Sweet Dreams“ dua La Bouche. Počas pôsobenia ako vedúca vokalistka pri The Golden Gospel Singers a The Jackson Singers (Nemecko) Deidra Jones takisto hrala v muzikálovej produkcii mapujúcej životný príbeh gospelovej speváčky Mahalie Jacksonovej.

DIXIE KINGS OF HUNGARY /HU/
Sedemčlenný Dixie Kings of Hungary z Maďarska nadväzuje na tradíciu slávneho Benkó Dixieland Band od smrti zakladateľa Šándora Benká, ktorý založil pôvodnú dixielandovú jazoovú kapelu už v roku 1957. Tá zažila najväčší úspech v 80. a začiatkom 90. rokov ale už v roku 1971 zvíťazila v kategórií tradičná jazzová skupina na Montreaux Jazz festivale vo Švajčiarsku. Skupina taktiež získala zvláštne uznanie od prezidenta Ronalda Reagana, za ich príspevok pre tradičný americký štýl jazzu v roku 1987. Benkó dixieland band boli zároveň najpopulárnejšou dixielandovou kapelou v Maďarsku s viac než 130 hodinami v rámci televíznych programov a viac než 60 vydanými CD albumami.

ROZHLASOVÝ BIG BAND GUSTAVA BROMA /SK+CZ/
Ďalším účinkujúcim bude Rozhlasový Big Band Gustava Broma, ktorý zahájil profesionálnu kariéru už v roku 1940. Vtedy ešte nikto netušil, že táto kapela bude hrať pod Bromovým vedením až do roku 1995 a získa celosvetové renomé. Podľa amerických kritikov v 60. rokoch patril orchester medzi desať najlepších bigbandov sveta.
S kapelou hosťovali aj svetové hviezdy ako Maynard Fergusson, Dizzy Gilespie, Dianna Ross, The Supremes, Ray Conniff, Ben Cramer, Bill Ramsey a mnoho ďalších.
Smrťou Gustava Broma v roku 1995 jeho existencia neskončila a pod vedením Vladimíra Valoviča dobre rozbehnutý rýchlik pokračuje ďalej. Meno Gustava Broma nájdete na 576 albumoch, vydaných od roku 1940 do 2010. Nahrávky z povojnových rokov sú už dávno vysoko ceneným zberateľským artiklom.

SWINGLESS JAZZ ENSEMBLE /SK/
Swingless Jazz Ensemble funguje pod Súkromnou ZUŠ Heleny Madariovej v Nitre. Spolu 16 hudobníkov a speváčka budú zárukou plného zvuku hudby prvej polovice minulého storočia. Mužstvo zoskupené okolo bandleadera Martina Štourača okrem tradičných big-bandových klasík zahrá i aranžmány latinsko-americkej hudby, muzikálových piesní či rocku.

ZVOLENSKÝ BIG BAND /SK/
Zvolenský big band vznikol spojením žiačok tanečného odboru Súkromnej ZUŠ vo Zvolene a z toho aj vyplýva jeho prevažne dievčenské obsadenie. Zvolenský bigband získal titul laureáta na niekoľkých celoslovenských súťažiach mládežníckych orchestrov. Vekový priemer hudobníkov je 16 rokov.2017 © INTERSONIC MEDIA s.r.o.
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky