Bankári - Radio Viva

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

ÚVOD > BRATISLAVA PODUJATIA
Bankári

Pätica hercov v kabaretnom kolotoči odhaľuje skrytý svet peňazí, účtov, úrokov, hypoték, ktoré ovplyvňujú náš život viac, ako si myslíme. Dôverujete bankám? Akú rolu hráme v medzinárodnej bankovej kríze? Myslíte si, že peniaze, ktoré si uložíte do banky, sú stále vaše? Vedeli ste, že každé narodené dieťa príde na svet s dlhom 7 500 €?
George van Houts vytvoril údernú, nekompromisnú, horko-vtipnú a hlavne vysoko aktuálnu hru, ktorá je zároveň stand-up komédiou. Diváci sa ocitajú na horskej dráhe informácií, skečov a monológov o svete peňazí a jeho riadenia. Pätica mužov bombarduje divákov obrovským množstvom faktov o bankovom sektore a našom bankovom systéme. Neustále sa sťažujeme na peniaze, ale možno to súvisí s tým, že sme absolútni finanční ignoranti. A možno práve to tento svet využíva...
Hra láme v Holandsku rekordy – jej turné bolo po celej krajine beznádejne vypredané. Po skončení hosťovaní sa inscenácia presunula do najväčšieho amsterdamského divadla Royal Theatre Carré, kde sa jej ako prvej pôvodnej hre v divadelnej histórii tejto krajiny darilo vypredávať dvetisíc miestnu sálu celých päť týždňov.

Tvorcovia
RÉŽIA JURAJ BIELIK
PREKLAD JURAJ BIELIK
DRAMATURGIA SAŠA SARVAŠOVÁ
SCÉNA PAVOL ANDRAŠKO
HUDBA JURAJ BIELIK
KOSTÝMY SLÁVKA SEMANCOVÁ

Hrajú
MAREK / HNEDÝ MAREK MAJESKÝ
MAJO / MODRÝ MARIÁN LABUDA ML.
JACEK / ČIERNY JÁN JACKULIAK
GREGOR / BIELY GREGOR HOLOŠKA
DAVID / ZELENÝ DÁVID HARTL

2018 © RÁDIO VIVA MEDIA s.r.o.
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky