Alfred Hitchcock - Radio Viva

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

ŽIVOT V MESTE > BRATISLAVA PODUJATIA
Alfred Hitchcock

Vrcholom hollywoodskej etapy tvorby velikána filmovej réžie Alfreda Hitchcocka boli nepochybne 50. roky 20. storočia (s presahom do prvej polovice 60. rokov). V tomto období vznikajú majstrovské diela ako Vertigo, Na sever severozápadnou linkou či Psycho. V 60. rokoch potom vyšla kniha rozhovorov, ktoré s Hitchcockom viedol jeden z popredných predstaviteľov francúzskej novej vlny, François Truffaut. Práve táto kniha sa stala základom filmu Kenta Jonesa, ktorý uvedieme.

Hitchcock/Truffaut / Francúzsko * USA * 2015 * 79‘ * OV (angl. + franc. + jap.) + ST (cz)
R + S: Kent Jones K: rôzni Úč: Wes Anderson, Olivier Assayas, Peter Bogdanovich, Arnaud Desplechin, Martin Scorsese, David Fincher

Kniha z roku 1966 – Hitchcock/Truffaut – je sériou rozhovorov týchto dvoch významných režisérov, pričom mapuje Hitchocockov život ako filmára a jeho pohľad na film samotný. Sám Truffaut ho nazýval „najdôležitejším režisérom, aký kedy žil“. Kniha je priam povinnou pre každého filmára.. Dokument je spojením archívnych záberov a rozhovorov s aktuálne najlepšími filmovými tvorcami akými sú napríklad Martin Scorsese či David Fincher.

2017 © INTERSONIC MEDIA s.r.o.
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky