14th KlezMORE Festival Vienna & Bratislava - Radio Viva

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

ŽIVOT V MESTE > BRATISLAVA PODUJATIA
14th KlezMORE Festival Vienna & Bratislava

S odkazom na počiatky Radical Jewish Culture legendárneho Johna Zorna, nepretržite preskúmava projekt fenomenálneho amerického trúbkara a skladateľa Paula Brodyho (známeho bratislavskému publiku z minuloročného predstavenia v projekte SEMER ENSEMBLE) pod názvom SADAWI hudobnú križovatku medzi tradičným klezmerom a jazzom. Nezameniteľne jednoduché spojenia medzi oboma žánrami s nádychom blues. Toto nanajvýš zaujímavé hudobné zoskupenie pozostáva z klezmerových a jazzových muzikantov svetovej špičky. SADAWI nie je len Paul Brody, ale aj ďalší špičkoví hudobníci, z ktorých možno napr. spomenúť jedného z najlepších svetových klarinetistov a uznávaného pedagóga v klezmer žánri Christiana Dawida.

Ansámbl SADAWI aj po troch úspešných nahrávkach v známom vydavateľstve Tzadik Records ostal verný myšlienke židovskej hudby a produkoval následne dve nové CD platne pod legendárnou jazzovou značkou Enja Records. Ich debutový album v tomto labeli získal prestížne ocenenie nemeckej Schallplattenkritik.

V Bratislave sa SADAWI predstaví s kompozíciami najmä z posledného albumu Vanishing Night, pričom si pripravila zmes kompozícií ovplyvnených židovskou históriou, ako aj klezmer s orientáciou na jazz. SADAWI sa tu s veľkým potešením predstaví so špeciálnym, duchom príbuzným hosťom – famóznym americkým akordeonistom Patrickom Farrellom, klezmerovou hviezdou, ktorý pôsobil alebo pôsobí v klezmerových skupinách svetovej triedy - Frank London´s Brass Allstars, Michael Winograd Trio a The Klezmatics. Farrell je hudobníkom s osobitnou dávkou talentu s vášňou pre improvizácie, čo dokazuje spoluprácou s takými umelcami a zoskupeniami ako Yo Yo Ma, Silk Road Ensemble alebo New Orleans Panorama Brass Band.

Paul Brody’s SADAWI featuring Patrick Farrell (USA, D) – opening gala

Paul Brody – trúbka, kompozícia
Christian Dawid - klarinet
Christian Koegel - gitara
Jan Roder - kontrabas
Michael Griener - bicie
Patrick Farrell - akordeón

2017 © INTERSONIC MEDIA s.r.o.
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky